Plávanie pre hendikapované deti

Halliwicková metóda plávania je zameraná na rozvoj osobnosti vo všetkých sférach života postihnutých a prispieva k ich zdraviu a kvalite života.  Vďaka tejto metóde je možné rozvíjať komunikáciu, spoluprácu, poznanie osobnosti, prispieva k výchove osobnosti a k rozvoju jednotlivých motorických zručností. Cieľom tejto metódy je príjemné prežívanie pobytu vo vode, nácvik práce so svojim telom, uvoľnenie, zážitok a radosť z pohybu a súčasne pocit slobodného pohybu, ktorý býva pri rôznych postihnutiach obmedzený.

Watsu – pasívna forma hydroterapie, ktorou sa naťahujú svaly a mobilizujú kĺby, prehlbuje a skvalitňuje sa dýchanie. Terapia navodzuje uvoľnenosť a prepojenie so sebou. Teplá voda hlboko uvoľňuje celé telo a napätie odchádza. Vďaka beztiažovému stavu sa uvoľňujú svaly, chrbtica, blokády aj bolesti.

  • princíp jeden na jedného – inštruktor – dieťa
  • princíp rodič – dieťa  s vedením inštruktora
  • väčšia bezpečnosť
  • individuálne tempo
  • dôraz na schopnosť, nie postihnutie
  • hry
  • práca v skupine

Kurz – výuka je určená pre 3 – 10 ročné deti.

Bazén má teplotu vody 30 – 32 oC. Priestory centra aj vstup do centra sú bezbariérové, jedinou prekážkou je vstup do bazéna, keďže sa jedná o bazén nadzemný 1,3 metra.

Povinnou súčasťou dieťaťa musia byť neoprénové plavky, do bazéna nepúšťame deti s plienkami do vody, nakoľko nám to znečisťuje vodu, ktorú máme čistenú kyslíkom. Menšie veľkosti máme k dispozícii v centre.

Registračný formulár